Kolejna nieważność umowy zawartej z Fortis Bank Polska S.A. z 2007 roku

Kolejna nieważność umowy zawartej z Fortis Bank Polska S.A. z 2007 roku

Kolejna nieważność umowy zawartej z Fortis Bank Polska S.A. z 2007 roku. Umowa przewidywała możliwość spłaty rat bezpośrednio w CHF. Nasi Klienci uzyskali ponad 444 tysięcy złotych z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 9 marca 2022 r. do dnia zapłaty.

Wyrokiem z dnia 19 kwietnia 2022 roku Sąd Okręgowy w Krakowie (SSO Agnieszka Zwęglińska-Wójcik) w sprawie przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A. o sygn. akt I C 1914/21, ustalił, że umowa kredytu zawarta z Fortis Bank Polska S.A. jest nieważna.

Sąd zasądził na rzecz naszego Klienta dochodzone pozwem kwoty w całości i oddalił powództwo jedynie co do części odsetek.

W ocenie Sądu odsetki ustawowe za opóźnienie należą się dopiero od dnia pouczenia kredytobiorcy przez Sąd o skutkach nieważności umowy i złożenia przez niego oświadczenia o tym, czy wyraża zgodę na dane postanowienie niedozwolone czy też nie. Sąd powołał się przy tym na „bezskuteczność zawieszoną”, o której mowa w uchwale SN z dnia 7 maja 2021, sygn. akt III CZP 6/21.

Sprawę prowadzą adwokat Mariola Rozmus i radca prawny Konrad Rojkowicz.

 

 

 

Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Tym razem wygrana w Łodzi!
Mamy przyjemność pochwalić się kolejnym sukcesem. 16 kwietnia 2024r. SO w Łodzi, w sprawie o sygn. akt II C 964/23, zasądził na rzecz powoda wszystkie żądane w pozwie kwoty i ustalił, że umowa o kredyt […]
Czytaj dalej
Wygrana z Bankiem PKO BP S.A. w Krakowie!
Miło nam poinformować, że 5 marca 2024 r. uzyskaliśmy kolejny korzystny wyrok w sprawie prowadzonej przeciwko Bankowi PKO BP S.A.
Czytaj dalej
Kolejne zabezpieczenie wydane w Krakowie!
Sąd Okręgowy w Krakowie w sprawie przeciwko Bankowi Millennium S.A. (umowa z 2006r.) dnia 22 grudnia 2023 r., sygn. akt I C 5878/23, wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia powódki o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego
Czytaj dalej
Kolejne zabezpieczenie roszczenia w Krakowie!
Tym razem dotyczy umowy kredytu budowlano – hipotecznego zawartej w 2004r. z BPH PBK S.A. (obecnie Pekao S.A).
Czytaj dalej