Kolejna wygrana z Deutsche Bank Polska S.A.!

Kolejna wygrana z Deutsche Bank Polska S.A.!

19 października 2023r. SO w Warszawie, w sprawie o sygn. akt II C 2327/20, zasądził na rzecz powodów wszystkie żądane w pozwie kwoty i ustalił, że powodowie wygrali sprawę w całości.

Tym razem sprawa dotyczyła umowy pożyczki denominowanej z 2008r., spłaconej w 2016r.

Powodowie podnosili w pozwie, że umowa jest nieważna ze względu na zawarte w niej klauzule niedozwolone, kształtujące zobowiązanie powodów w oparciu o kursy ustalane arbitralnie przez Bank, a także ze względu na brak dostatecznych i właściwych pouczeń o ryzyku kursowym, brak indywidualnego ustalenia treści umowy oraz stosowanie wzorca umowy.

Bank do końca argumentował, że w związku ze spłatą pożyczki, zobowiązanie powodów wygasło i wnosił o oddalenie powództwa. Akcentował również ekonomiczne wykształcenie powodów oraz kwestionował status konsumenta.

Wyrok jest nieprawomocny.

Kolejna wygrana z Deutsche Bank Polska S.A.!
Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Tym razem wygrana w Łodzi!
Mamy przyjemność pochwalić się kolejnym sukcesem. 16 kwietnia 2024r. SO w Łodzi, w sprawie o sygn. akt II C 964/23, zasądził na rzecz powoda wszystkie żądane w pozwie kwoty i ustalił, że umowa o kredyt […]
Czytaj dalej
Wygrana z Bankiem PKO BP S.A. w Krakowie!
Miło nam poinformować, że 5 marca 2024 r. uzyskaliśmy kolejny korzystny wyrok w sprawie prowadzonej przeciwko Bankowi PKO BP S.A.
Czytaj dalej
Kolejne zabezpieczenie wydane w Krakowie!
Sąd Okręgowy w Krakowie w sprawie przeciwko Bankowi Millennium S.A. (umowa z 2006r.) dnia 22 grudnia 2023 r., sygn. akt I C 5878/23, wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia powódki o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego
Czytaj dalej
Kolejne zabezpieczenie roszczenia w Krakowie!
Tym razem dotyczy umowy kredytu budowlano – hipotecznego zawartej w 2004r. z BPH PBK S.A. (obecnie Pekao S.A).
Czytaj dalej