Wyrok w 8 m-cy przed SO w Tarnobrzegu!

Wyrok w 8 m-cy przed SO w Tarnobrzegu!

Odzyskaliśmy dla naszych Klientów 134 070,89 PLN i 118 906,60 CHF od mBank S.A. (dawny BRE Bank).

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wyrokiem z dnia 9 października 2023r., sygn. akt I C 185/23, w sprawie o zapłatę zasądził na rzecz powodów wskazane w pozwie kwoty wraz z odsetkami, liczonymi od dnia pouczenia powodów o skutkach nieważności umowy.

Niniejsza sprawa dotyczyła umowy zawartej z mBank S.A. (dawny BRE Bank) w 2008r. Kredyt został spłacony przed wniesieniem pozwu. Sąd przesłankowo stwierdził, że umowa jest nieważna i właściwie poza żądaniem odsetkowym, które oddalił, prawie w całości uznał argumentację powodów. 

Bank podnosił, że w związku ze spłatą kredytu, zobowiązanie powodów wygasło i wnosił o oddalenie powództwa. Sąd nie podzielił tego stanowiska i wyeksponował wszystkie uchybienia banku, m.in. stosowanie dwóch rodzajów kursów do kształtowania zobowiązania powodów, brak pouczenia o ryzyku kursowym czy brak możliwości negocjacji warunków umowy.

Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok SO w Tarnobrzegu
Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Tym razem wygrana w Łodzi!
Mamy przyjemność pochwalić się kolejnym sukcesem. 16 kwietnia 2024r. SO w Łodzi, w sprawie o sygn. akt II C 964/23, zasądził na rzecz powoda wszystkie żądane w pozwie kwoty i ustalił, że umowa o kredyt […]
Czytaj dalej
Wygrana z Bankiem PKO BP S.A. w Krakowie!
Miło nam poinformować, że 5 marca 2024 r. uzyskaliśmy kolejny korzystny wyrok w sprawie prowadzonej przeciwko Bankowi PKO BP S.A.
Czytaj dalej
Kolejne zabezpieczenie wydane w Krakowie!
Sąd Okręgowy w Krakowie w sprawie przeciwko Bankowi Millennium S.A. (umowa z 2006r.) dnia 22 grudnia 2023 r., sygn. akt I C 5878/23, wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia powódki o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego
Czytaj dalej
Kolejne zabezpieczenie roszczenia w Krakowie!
Tym razem dotyczy umowy kredytu budowlano – hipotecznego zawartej w 2004r. z BPH PBK S.A. (obecnie Pekao S.A).
Czytaj dalej