Bank nie dostanie wynagrodzenia!

Bank nie dostanie wynagrodzenia!

Nareszcie mamy jeden z pierwszych, prawomocnych wyroków dotyczących żądania banku o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału oraz o dokonanie sądowej waloryzacji kapitału.

17 października 2023 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (I ACa 1348/22) utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy, oddalający żądanie mBank w powyższym zakresie.

To bardzo dobra wiadomość dla kredytobiorców frankowych, a wyrok w pełni wpisuje się w rozstrzygnięcie TSUE z 15.06.2023 w sprawie C-520/21.

Kwestie roszczeń podnoszonych przez banki za bezumowne korzystanie z kapitału analizowaliśmy również na łamach naszego bloga w artykule „Odwet banków – Czy kredytobiorcy powinni obawiać się roszczeń za bezumowne korzystanie z kapitału?” – zachęcamy do lektury, a także do kontaktu z naszymi ekspertami w sprawach frankowych.

Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Adwokat Magdalena Barta w gronie adwokatów rekomendowanych przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że adwokat Magdalena Barta znalazła się w gronie adwokatów rekomendowanych przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB).
Czytaj dalej
Ważne! 24 marca 2024r. odbędzie się rozprawa w TSUE!
Postępowanie dotyczy zadanych przez Wojewódzki Sąd Administracyjny pytań prejudycjalnych skierowanych do Trybunału w związku z decyzją BFG o wydzieleniu z Getin Noble Bank kredytów złotówkowych, które przeniesiono do Velo Bank oraz kredytów frankowych, pozostawionych w […]
Czytaj dalej
Darmowe konsultacje w sprawie kredytów frankowych z adw. Magdaleną Bartą!
Czy zastanawiasz się nad swoją sytuacją kredytową związaną z frankiem szwajcarskim? Nie jesteś sam!
Czytaj dalej
Kolejne postanowienie TSUE ws. nienależnego wynagrodzenia dla banków!
Postanowienie TSUE z 12 stycznia 2024r., C-488/23 Artykuł 6 ust. 1 i art. 7 ust. 1 dyrektywy Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich
Czytaj dalej