Bank nie dostanie wynagrodzenia!

Bank nie dostanie wynagrodzenia!

Nareszcie mamy jeden z pierwszych, prawomocnych wyroków dotyczących żądania banku o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału oraz o dokonanie sądowej waloryzacji kapitału.

17 października 2023 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (I ACa 1348/22) utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy, oddalający żądanie mBank w powyższym zakresie.

To bardzo dobra wiadomość dla kredytobiorców frankowych, a wyrok w pełni wpisuje się w rozstrzygnięcie TSUE z 15.06.2023 w sprawie C-520/21.

Kwestie roszczeń podnoszonych przez banki za bezumowne korzystanie z kapitału analizowaliśmy również na łamach naszego bloga w artykule „Odwet banków – Czy kredytobiorcy powinni obawiać się roszczeń za bezumowne korzystanie z kapitału?” – zachęcamy do lektury, a także do kontaktu z naszymi ekspertami w sprawach frankowych.

Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Zabezpieczenie w 4 dni!
Rekordowo szybkie zabezpieczenie w SO w Rzeszowie w sprawie przeciwko Syndykowi Masy Upadłości Getin Noble Bank S.A.!
Czytaj dalej
Bank nie dostanie wynagrodzenia!
Nareszcie mamy jeden z pierwszych, prawomocnych wyroków dotyczących żądania banku o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału oraz o dokonanie sądowej waloryzacji kapitału. 17 października 2023 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (I ACa 1348/22) utrzymał w […]
Czytaj dalej
Przełomowe orzeczenie SN ws. współuczestnictwa kredytobiorców!
19 października 2023 r. Sąd Najwyższy wydał uchwałę, którą jednoznacznie rozstrzygnął, że po stronie powodowej nie zachodzi współuczestnictwo konieczne, a zatem każdy z kredytobiorców może żądać ustalenia nieważności kredytu niezależnie od pozostałych.
Czytaj dalej
Zawieszenie spłaty rat kredytu przez Sąd Okręgowy w Krakowie w sprawie przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A.
Postanowieniem z dnia 20 czerwca 2023 roku Sąd Okręgowy w Krakowie udzielił naszym Klientom zabezpieczenia roszczenia o ustalenie nieważności umowy kredytu zawartej z Fortis Bank Polska S.A.
Czytaj dalej