Wstrzymanie obowiązku spłaty rat na czas procesu

Wstrzymanie obowiązku spłaty rat na czas procesu

Kolejne dobre wieści, tym razem w sprawie przeciwko Getin Noble Bank S.A. – nasi Klienci nie muszą spłacać rat przez czas procesu.

Sąd Okręgowy w Warszawie XXVIII Wydział Cywilny (w składzie SSO Paweł Krekora) postanowieniem z dnia 8 października 2021 r. w sprawie o sygn. akt XXVIII C 13771/21 udzielił zabezpieczenia roszczenia o ustalenie nieważności umowy. Zabezpieczenie uzyskaliśmy błyskawicznie – po jedynie 8 dniach od wysłania pozwu!

W zasadniczych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że uprawdopodobniliśmy powództwo o ustalenie nieważności umowy i interes prawny naszych Klientów w uzyskaniu zabezpieczenia, w związku z czym zasadne jest wstrzymanie obowiązku spłaty rat na czas procesu.

Sprawę prowadzą radca prawny Konrad Rojkowicz i adwokat Mariola Rozmus.

Postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia

Postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia

Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Zabezpieczenie w 4 dni!
Rekordowo szybkie zabezpieczenie w SO w Rzeszowie w sprawie przeciwko Syndykowi Masy Upadłości Getin Noble Bank S.A.!
Czytaj dalej
Bank nie dostanie wynagrodzenia!
Nareszcie mamy jeden z pierwszych, prawomocnych wyroków dotyczących żądania banku o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału oraz o dokonanie sądowej waloryzacji kapitału.
Czytaj dalej
Przełomowe orzeczenie SN ws. współuczestnictwa kredytobiorców!
19 października 2023 r. Sąd Najwyższy wydał uchwałę, którą jednoznacznie rozstrzygnął, że po stronie powodowej nie zachodzi współuczestnictwo konieczne, a zatem każdy z kredytobiorców może żądać ustalenia nieważności kredytu niezależnie od pozostałych.
Czytaj dalej
Zawieszenie spłaty rat kredytu przez Sąd Okręgowy w Krakowie w sprawie przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A.
Postanowieniem z dnia 20 czerwca 2023 roku Sąd Okręgowy w Krakowie udzielił naszym Klientom zabezpieczenia roszczenia o ustalenie nieważności umowy kredytu zawartej z Fortis Bank Polska S.A.
Czytaj dalej