Prawomocne postanowienie SO w Nowym Sączu o zawieszeniu spłaty rat na czas procesu

Prawomocne postanowienie SO w Nowym Sączu o zawieszeniu spłaty rat na czas procesu

Z kancelaryjnej wokandy – FORTIS Bank Polska S.A. – prawomocne postanowienie SO w Nowym Sączu o zawieszeniu spłaty rat na czas procesu.

Postanowieniem z dnia 30 lipca 2021 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu – SSO Dominik Skoczeń (I Cz 53/21) utrzymał w mocy, w przeważającym zakresie, postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A. (I C 1394/20).

Sąd udzielił naszym Klientom zabezpieczenia poprzez wstrzymanie obowiązku dokonywania spłaty rat kredytu oraz zakazanie bankowi wypowiedzenia umowy o kredyt hipoteczny i zakazanie pozwanemu przekazywania informacji do Biura Informacji Kredytowej oraz Systemu Bankowy Rejestr o niespłacaniu rat kredytu w skutek ich zawieszenia w ramach postępowania zabezpieczającego.

Kredytobiorcy nie muszą zatem spłacać rat przez czas trwania procesu.

Sprawę prowadzą adwokat Mariola Rozmus i radca prawny Krzysztof Słupiński.

Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Na co uważać podczas sprzedaży kredytu frankowego
Problematyka kredytów frankowych jest od lat jednym z najgorętszych tematów na polskim rynku finansowym i prawnym. Tysiące osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne denominowane lub indeksowane głównie do waluty franka szwajcarskiego, borykają się z ich spłatą
Czytaj dalej
Spłacony kredyt frankowy i możliwe żądania
Obecnie Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane w walutach obcych, a najczęściej frankach szwajcarskich (CHF), mają już świadomość, że umowa kredytu, którą podpisali, zawiera abuzywne klauzule umowne.
Czytaj dalej
Masowe pozywanie kredytobiorców o kapitał i waloryzację świadczenia vs. cofanie powództw w zakresie waloryzacji świadczenia
Wieloletnia batalia sądowa frankowiczów przeciwko bankom po jakimś czasie doczekała się odpowiedzi w postaci ofensywy banków, które masowo pozywają kredytobiorców frankowych, żądając zwrotu wypłaconego kapitału
Czytaj dalej
Mimo wyroków TSUE, z odsetkami w sprawach frankowych nadal bywa różnie
W ostatnich latach sądy krajowe i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) prezentowały różne stanowiska co do okresu, za jaki należą się kredytobiorcom odsetki za opóźnienie od kwoty zasądzonej od banku w sprawach frankowych.
Czytaj dalej