Prawomocne postanowienie SO w Nowym Sączu o zawieszeniu spłaty rat na czas procesu

Prawomocne postanowienie SO w Nowym Sączu o zawieszeniu spłaty rat na czas procesu

Z kancelaryjnej wokandy – FORTIS Bank Polska S.A. – prawomocne postanowienie SO w Nowym Sączu o zawieszeniu spłaty rat na czas procesu.

Postanowieniem z dnia 30 lipca 2021 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu – SSO Dominik Skoczeń (I Cz 53/21) utrzymał w mocy, w przeważającym zakresie, postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A. (I C 1394/20).

Sąd udzielił naszym Klientom zabezpieczenia poprzez wstrzymanie obowiązku dokonywania spłaty rat kredytu oraz zakazanie bankowi wypowiedzenia umowy o kredyt hipoteczny i zakazanie pozwanemu przekazywania informacji do Biura Informacji Kredytowej oraz Systemu Bankowy Rejestr o niespłacaniu rat kredytu w skutek ich zawieszenia w ramach postępowania zabezpieczającego.

Kredytobiorcy nie muszą zatem spłacać rat przez czas trwania procesu.

Sprawę prowadzą adwokat Mariola Rozmus i radca prawny Krzysztof Słupiński.

Skontaktuj się ze specjalistą:

Magdalena Barta

adwokat
Może Cię zainteresować:
Przedawnienie roszczeń w sprawach frankowych
Z biegiem lat, liczba spraw wszczynanych przez kredytobiorców w celu dochodzenia swoich praw w związku z zawartymi umowami o kredyt denominowany lub indeksowany do waluty obcej, a przede wszystkim franka szwajcarskiego (CHF) wcale nie maleje. […]
Czytaj dalej
Dobra passa Frankowiczów trwa – wyrok TSUE z 7 grudnia 2023r., C-140/22
7 grudnia 2023 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał kolejny wyrok korzystny dla kredytobiorców frankowych, tym razem w sprawie C-140/22 (Kredytobiorcy vs mBank),
Czytaj dalej
Czy wyrok TSUE w sprawie C-520/21 zamknął bankom drogę do roszczenia o waloryzację kapitału udzielonego kredytu?
Pomimo bogatego dorobku orzecznictwa krajowego oraz unijnego, temat kredytów frankowych i ich nieważności jest nadal aktualny. Wraz z wydawanymi przez sądy orzeczeniami pojawiają się jednak kolejne wątpliwości i zagadnienia prawne.
Czytaj dalej
Czy po spłacie kredytu we frankach nadal warto pójść do sądu?
Zagadnienie unieważniania umów o kredyty frankowe nie traci na aktualności i nadal cieszy się zainteresowaniem kredytobiorców.
Czytaj dalej